Domů EKONOMIKA Spánkem k silnější imunitě a menšímu stresu. Undout je řešení?

Spánkem k silnější imunitě a menšímu stresu. Undout je řešení?

0

Mladí Češi staví nejzdravější budík na světě. Cíl 100 tisíc v crowdfundingové kampani naplnili za pouhých 48 hodin.

Tři studenti, Max Kozlov, Petr Štěpánek a Kryštof Mitka, vzali inspiraci od CEO Facebooku Marka Zuckerberga a začali tvořit ten nejzdravější budík na světě. Během 48 hodin od spuštění předobjednávek na crowdfunding platformě Hithit se dostali za první cílovou částku 100 tisíc korun. Undout Sleep Box, hlavní produkt kampaně, vás pomocí světla, animací i zvuků připraví na to nejpříjemnější usínání a probouzení. Cílem je pomoci lidem zbavit se telefonu z ložnice a konečně si od každodenního ruchu odpočinout.
„Chceme lidem zlepšovat život, zdraví a produktivitu přes superschopnost, kterou všichni máme, a to je spánek.“ říká s nadšením Max Kozlov, CEO startupu Undout.
Dle Světové Spánkové Společnosti problémy se spánkem ohrožují zdraví nebo kvalitu života až 45% světové populace. Většinu hlavních rizik, jako sníženou produktivitu či zvýšenou šanci na smrtelné nemoci, které jsou spojené s nekvalitním spánkem, lze silně omezit správnou spánkovou hygienou. Řešením a pomůckou k lepšímu spánku může být právě přirozený budík, Undout Sleep Box, který vyvíjejí studenti z Prahy.
Na konci jara 2019 zveřejnil šéf Facebooku Mark Zuckerberg na svých sociálních sítích fotku krabičky, kterou vytvořil jako dárek pro svoji ženu s cílem jí umožnit lehčí vstávání. Tento koncept “Sleep Boxu”, který se v 6:00 rozsvítí a v 7:00 zhasne, otevřel světu s finální větou “pokud to nějaký podnikatel chce postavit pro více lidí, běžte do toho!”. 
Tehdy se pouze 18letý podnikatelský a marketingový nadšenec Max Kozlov nápadu chytl a běžel stavět první prototyp. Následně se spojil s kamarády z komunity aktivních středoškoláků, Petrem Štěpánkem, průmyslovým vynálezcem, a Kryštofem Mitkou, webovým vývojářem, aby spolu přetvořili myšlenku v reálný produkt, který bude násobně přínosnější než původní koncept a opravdu lidem zlepší spánek.
Po měsících vývoje, výzkumu a konzultacích s předními spánkovými experty vytvořili Undout Sleep Box, který pomáhá správně procházet celým spánkovým cyklem. Večer vás uvolní a uloží ke spánku neškodlivým červeným/oranžovým světlem s uklidňujícími zvuky. V noci vás ničím neruší, nevysílá žádné rádiové vlny a může vám nerušivě osvětlit pokoj. Zapnout a vypnout červenou lampu v noci můžete lehkým poklepáním Sleep Boxu. Ráno vás postupně vytáhne ze spánku jako kdybyste se probouzeli v přírodě. Vedle českého dřeva, simulovaným východem slunce, postupně se zvyšujícím jasem a s jistotou vás probudí i zvukem, např. zpěvem ptáčků.
Vývoj a výroba Sleep Boxů probíhá především v Čechách. Budíky z českého dubového dřeva jsou navržené v duchu moderního minimalistického designu. I když se na projektu podílí lidé z celého světa, spoluzakladatelé dbají na to, aby rozvoj dlouhodobě vycházel právě ze srdce Evropy. Ovládání budíku je rychlé a intuitivní. Nastavení jednotlivých časů, atmosfér, animací a zvuků probíhá přes mobilní aplikaci pro iOS i Android, kterou mají v plánu zakladatelé zlepšovat dlouhodobým rozšiřováním funkcí pro všechny vlastníky Undout Sleep Boxu.
Spuštění crowdfunding kampaně na platformě Hithit pro rozjezd projektu proběhlo 3. března prostřednictvím prezentace na konferenci Budoucnost Spánku v coworkingovém centru WeWork, konkrétně v krásné budově DRN na Pražské Národní. Na konferenci mimo jiné přednášeli i přední čeští specialisté v oblastech kolem spánku. Hynek Medřický, expert na světlo; Doc. RNDr. Zdeňka Bendová, Ph.D., vedoucí výzkumných skupin na PřF UK a NÚDZ v oblastech spánku; Kristýna Báčová, DiS., nutriční poradkyně a Matěj Krejčí, autor knihy Digidetox.
Kampaň Undout Sleep Boxu byla od prvních hodin na vlně úspěchu a k první cílové rovině 100 tisíc korun, tedy 100% potřebné částky na první rozjezd se dostala za pouhých 48 hodin. Pozitivní  ohlasy získávají zakladatelé nejen od zákazníků a expertů, ale i potenciálních investorů, od kterých v tuto chvíli vklad nehledají, co nejdále se chtějí dostat samostatně, avšak expanzi do dalších zemí a nových spánkových produktů už mají v hledáčku, takže jsou prvním debatám ohledně partnerství rozhodně otevřeni. Po vybrání první mety 100 tisíc cílí na další, 250 tisíc korun, aby mohli posunout fyzický i digitální produkt na vyšší úroveň pro všechny zákazníky. Pořídit si vlastní budík a podpořit zakladatele ve vizi zlepšení lidského zdraví, díky spánku, můžete v kampani zde.
O spoluzakladatelích:
Max Kozlov (19), Petr Štěpánek (19) i Kryštof Mitka (18) už od mladého věku nacházeli způsoby jak být součástí projektů, co mají pozitivní dopad na lidi v reálném životě.
Max Kozlov od malička pomáhal s veletrhy a akcemi, v 16 letech se nadchl pro marketing, studoval vše co v oboru šlo a začal pomáhat různým technologickým startupům a firmám s marketingem. Na starost měl například hlavní světové speakery na Marketing Festivalu s 2600+ účastníky. Učil se marketing od známých světových expertů i v New Yorku. Vyhrál několik startupových soutěží, získal ocenění Středoškolák Roku 2019 a byl zařazen do výběru 20 pod 20 v Týdeníku Euro. 
Petr Štěpánek od mladých let vytvářel elektronická zařízení, mezi ně patří robotická ruka i elektrický longboard. Dnes studuje biomedicínské inženýrství na ČVUT a na mnohých středních i vysokých školách přednáší a učí v oblasti elektrotechniky. Využívá zkušeností s hardwarem nabytých během cestování po čínských továrnách a spolupráce s mnohými technologickými firmami jako například Spaceti. 
Kryštof Mitka byl odjakživa technologický nadšenec. Už ve 13 letech programoval algoritmy v oblasti matematiky. Od 14 let se profesionálně věnuje vývoji webů a aplikací. S manGoweb se podílel na tvorbě webů pro Seznam, Forbes, Ambiente a Addict. Nyní studuje střední v USA, brzy se vrací do Čech.

Tisková zpráva Undout / Publikace zpráv Investman

Předchozí článekBohatství a pravidlo
Další článekUšetřete 1 až 3 měsíční zálohy ročně na energiích. Nejen v dobách krize

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Zadejte své jméno zde