Domů EKONOMIKA Konference Connecting Vietnam and Europe otevírá možnost obchodní spolupráce

Konference Connecting Vietnam and Europe otevírá možnost obchodní spolupráce

0

Na přelomu března letošního roku se uskutečnila pracovní cesta do Vietnamu s cílem dát obchodní spolupráci mezi oběma zeměmi nový rozměr. Předmětem jednání byl především cestovní ruch, kultura, výpočetní technologie a start up projekty.

Rozhodně nešlo o první obchodní jednání podobného typu, už v roce 2018 podnikla společnost Investman cestu do Vietnamu, aby analyzovala trh, zjistila si konkurenceschopnost českých firem na vietnamském trhu, sešla se strategickými producenty, ale i s mladými strat up technology. 

Jarní business cesta, jejímž klíčovým obchodním partnerem byla advokátní kancelář Hajduk a partner, se soustředila hlavně na navázání spolupráce s vietnamskými advokáty a specialisty na místní obchodní zákony. Zároveň si kladla za cíl propojit obchodní subjekty na české i vietnamské straně.

Proč právě Vietnam? 

“Naše advokátní kancelář se dlouhodobě zajímá o Vietnam, neboť se jedná o perspektivní a velmi rychle rozvíjející se trh, na který mají zájem vstoupit společnosti z řad našich klientů. S ohledem na to chceme nabídnout s pomoci firmy Investman naším klientům pomoc při expanzi do Vietnamu.” Adam Świerczek, partner advokátní kanceláře Hajduk a Partner

Jaké dojmy si přiváží v obchodní cesty?

Prostřednictvím konference Connecting Vietnam and Europe i bilaterálních jednání měli klienti možnost navázat potřebné vztahy s několika vietnamskými společnostmi, u nichž je potenciál budoucí bližší spolupráce v oblasti IT a energetického průmyslu. Po návratu z Vietnamu klienti vyhodnocují zjištěné poznatky a připravují podklady pro případnou expanzi. 

Kde vidíte možné překážky případné spolupráce?

“Jako určitou překážku v obchodování mezi Českem a Vietnamem shledává naše advokátní kancelář v odlišných právních systémech a v komplikovanosti a netrasparentnosti dovozních, celních a daňových procesů ve Vietnamu. I s ohledem na to je nezbytné, aby partnerská advokátní kancelář ve Vietnamu byla schopná poskytnout veškeré související právní poradenství se vstupem zahraničních podnikatelů na vietnamský trh. Naše advokátní kancelář i klienti hodnotí pracovní cestu do Vietnamu jako úspěšnou,” dodal Adam Świerczek.

Předchozí článekJe nutné, aby Česká republika posílila po ekonomické i vzdělávací stránce a tím si budoucnost svého národa udržela
Další článekČR získala v prvním pololetí 2019 z rozpočtu EU o 24,4 mld. Kč více, než zaplatila

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Zadejte své jméno zde