Domů EKONOMIKA Schillerová chválí Vietnamce

Schillerová chválí Vietnamce

0

Dne 29. 2. 2020 se v prostorech známé vietnamské tržnice TTM SAPA uskutečnila konference na téma 3. a 4. fáze EET. Hlavním cílem této konference bylo seznámit vietnamskou komunitu se zavedením 3. a 4. vlny elektronické evidence tržeb (EET) do praxe a snížení DPH u činností s vysokým podílem práce. Na konferenci dorazilo mnoho významných českých i vietnamských hostů. Z české
strany se akce zúčastnili metodici z generální finanční správy a Ministerstva financí ČR spolu s Ministryní financí ČR Alenou Schillerovou. Hlavními hosty ze strany vietnamské byl předseda Asociace vietnamských podnikatelů P.Long a zástupkyně za Velvyslanectví VSR Thuy Nguyen.

Naší reportérce, která se za naši redakci Finance DNES akce zúčastnila, se v mezičase konference povedlo oslovit paní zástupkyni z Velvyslanectví VSR a požádat ji o rozhovor. Paní zástupkyně s uskutečněním rozhovoru na téma Vietnam a jeho vztah k vietnamské diaspoře souhlasila.
Paní Thuy Nguyen zastává názor, že Vietnam diasporu ve světě velmi podporuje. „Také si vážíme, když i hostitelská země projevuje zájem o vietnamskou komunitu. Jako například tato konference. Velmi si vážíme účasti a slov paní ministryně“ dodává Thuy Nguyen.

Uskutečnění takové akce vypovídá o určitém stupni integrace a vzájemné spolupráce mezi českou a vietnamskou stranou, ze které se VSR těší. Diaspora a její představitelé představují jeden z hlavních nástrojů napomáhající k budování vztahu mezi Vietnamem a ČR. „Myslím, že spolupráce s ČR je dobrá, nicméně vzhledem k tomu jak velká komunita v ČR existuje, dovolím si říci, že spolupráce by mohla být na vyšší úrovni. Ale na tom se již pracuje“ dodala s úsměvem Thuy Nguyen. V souvislosti s prohloubením vztahů s ČR, potažmo EU byla zmíněna snaha o vytvoření lepšího vzájemného investičního prostředí. Jedním z kroků k úspěchu představuje zavedení přímých letů Praha – Hanoj. Zástupkyně Velvyslanectví zhodnotila, že Vietnam se svým rapidním hospodářským růstem a svým investičním prostředím představuje velmi atraktivní destinaci k podnikání. Tomu napomáhá i jeho členství v ASEAN (Sdružení států jihovýchodní Asie), kde se stal předsednickou zemí pro rok 2020.
„Když země budou mít navázané vztahy s Vietnamem, otvírají se jí tím i dveře do členských zemí ASEANu“.

“Právě výročí 70 let spolupráce mezi bývalým Československem a Vietnamem je hlavním tématem letošního roku a budeme se snažit podpořit a organizovat více takových akcí k podpoře ne jen obchodního, ale i kulturního poznání mezi oběma zeměmi” dodává předseda AYVE (Asociace mladých vietnamských podnikatelů) Nguyen Manh Tung.

pro redakci Finance DNES Veronika Voříšková

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Zadejte své jméno zde