Domů EKONOMIKA Schillerová chválí Vietnamce

Schillerová chválí Vietnamce

0

Dne 29. 2. 2020 se v prostorech známé vietnamské tržnice TTM SAPA uskutečnila konference na téma 3. a 4. fáze EET. Hlavním cílem této konference bylo seznámit vietnamskou komunitu se zavedením 3. a 4. vlny elektronické evidence tržeb (EET) do praxe a snížení DPH u činností s vysokým podílem práce. Na konferenci dorazilo mnoho významných českých i vietnamských hostů. Z české
strany se akce zúčastnili metodici z generální finanční správy a Ministerstva financí ČR spolu s Ministryní financí ČR Alenou Schillerovou. Hlavními hosty ze strany vietnamské byl předseda Asociace vietnamských podnikatelů P.Long a zástupkyně za Velvyslanectví VSR Thuy Nguyen.

Naší reportérce, která se za naši redakci Finance DNES akce zúčastnila, se v mezičase konference povedlo oslovit paní zástupkyni z Velvyslanectví VSR a požádat ji o rozhovor. Paní zástupkyně s uskutečněním rozhovoru na téma Vietnam a jeho vztah k vietnamské diaspoře souhlasila.
Paní Thuy Nguyen zastává názor, že Vietnam diasporu ve světě velmi podporuje. „Také si vážíme, když i hostitelská země projevuje zájem o vietnamskou komunitu. Jako například tato konference. Velmi si vážíme účasti a slov paní ministryně“ dodává Thuy Nguyen.

Uskutečnění takové akce vypovídá o určitém stupni integrace a vzájemné spolupráce mezi českou a vietnamskou stranou, ze které se VSR těší. Diaspora a její představitelé představují jeden z hlavních nástrojů napomáhající k budování vztahu mezi Vietnamem a ČR. „Myslím, že spolupráce s ČR je dobrá, nicméně vzhledem k tomu jak velká komunita v ČR existuje, dovolím si říci, že spolupráce by mohla být na vyšší úrovni. Ale na tom se již pracuje“ dodala s úsměvem Thuy Nguyen. V souvislosti s prohloubením vztahů s ČR, potažmo EU byla zmíněna snaha o vytvoření lepšího vzájemného investičního prostředí. Jedním z kroků k úspěchu představuje zavedení přímých letů Praha – Hanoj. Zástupkyně Velvyslanectví zhodnotila, že Vietnam se svým rapidním hospodářským růstem a svým investičním prostředím představuje velmi atraktivní destinaci k podnikání. Tomu napomáhá i jeho členství v ASEAN (Sdružení států jihovýchodní Asie), kde se stal předsednickou zemí pro rok 2020.
„Když země budou mít navázané vztahy s Vietnamem, otvírají se jí tím i dveře do členských zemí ASEANu“.

“Právě výročí 70 let spolupráce mezi bývalým Československem a Vietnamem je hlavním tématem letošního roku a budeme se snažit podpořit a organizovat více takových akcí k podpoře ne jen obchodního, ale i kulturního poznání mezi oběma zeměmi” dodává předseda AYVE (Asociace mladých vietnamských podnikatelů) Nguyen Manh Tung.

pro redakci Finance DNES Veronika Voříšková

Předchozí článekŘemeslníci bojují se strachem a neznalostí, chystají se EET obcházet
Další článekBohatství a pravidlo

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Zadejte své jméno zde