Domů EKONOMIKA Řemeslníci bojují se strachem a neznalostí, chystají se EET obcházet

Řemeslníci bojují se strachem a neznalostí, chystají se EET obcházet

0

Interní průzkum Dotykačky

Microsoft Word – TZ_Remeslnici bojuji se strachem a neznalosti, chystaji se EET obchazet.docx

V návaznosti na projednávání zákona o EET v Poslanecké sněmovně uspořádala Dotykačka minulý týden interní průzkum mezi zástupci profesí, na které se má vztahovat třetí a čtvrtá vlna EET. Řada respondentů z řad řemeslníků, elektrikářů či kadeřníků uvedla, že EET pro ně představuje komplikaci, se kterou si nevědí rady. Někteří se svěřili, že zvažují ukončení pracovní činnosti nebo plánují evidenci tržeb obcházet.

„V porovnání s předchozími vlnami nyní narážíme na mnohem výraznější bariéru. Zatímco v gastro provozech se s vydáváním účtenek tak nějak počítá a EET pro mnohé představuje jen formalitu, kterou se relativně snadno naučili plnit, nyní se má evidence tržeb začít vztahovat na profese, kde je praxe zcela odlišná. Např. značná část kadeřnic funguje s nůžkami a papírovým diářem. Obsluha pokladního systému je upřímně děsí,“ přibližuje výkonný ředitel Dotykačky Petr Menclík.

Podobné je to i u dalších profesí, přičemž všeobecná nevole ještě narůstá s vyšším věkem respondentů.

„Mluvili jsme s několika instalatéry a elektrikáři na hranici důchodového věku, kteří dokonale rozumí svým oborům, ale zamrzli u tlačítkových telefonů a mají pocit, že i aplikace ve smartphonu bude zcela nad jejich možnosti, tudíž kvůli EET zvažují odchod do důchodu,“ doplňuje Petr Menclík.

Podmínkou úspěchu bude maximální jednoduchost

Úspěšné zavedení EET ve třetí a čtvrté vlně bude podle ředitele Dotykačky podmíněno uživatelskou jednoduchostí pokladních řešení. „Některé obory jistě využijí i nadstavbové funkce, jako např. vzdálenou správu, správu skladových zásob či přehledy a reporty, avšak pro velkou část bude jediným požadavkem splnění EET. K tomu účelu perfektně poslouží mobilní aplikace Profi Účtenka z dílny Solitea. Ta je bezplatná a poslouží zejména pracovníkům pohybujícím se v terénu. Pro ty, kdo mají obavy z technické náročnosti, je pak ideální řešení Dotykačka MOBILNÍ, která v rámci měsíčního paušálu v řádu stokorun zaručuje non-stop technický servis a asistenci při instalaci i jakýchkoli potížích,“ uvádí Petr Menclík.

Obcházení EET se nevyplatí, kontrola byla i v Dotykačce

Ignorovat EET se podle Petra Menclíka nevyplatí. „Zejména v některých oborech by se mohlo zdát, že evidenci tržeb bude možné obejít nevydáním účtenky. Z porušení zákona ovšem plynou značné sankce a kontroloři se můžou objevit kdekoli. Zrovna minulý týden byli i v Dotykačce,“ říká a uzavírá: „Při včasné přípravě se dá vše zvládnout, vDotykačce rádi vysvětlíme vše, co bude potřeba. Po zkušenostech z předchozích vln navíc můžu říct, že i ti, kteří původně patřili k odpůrcům EET, si dnes pokladní systém a jeho doplňkové funkce často pochvalují.“

Kontakt pro média:

Věra Kubátová, PR & Media Consultant
E-mail: media@dotykacka.cz Mobil: 775 708 019

TISKOVÁ ZPRÁVA

Dotykačka je poskytovatelem řešení a služeb v oblasti pokladních systémů pro malé a střední podnikatele v segmentu Horeca, obchodu a služeb. Společnost vznikla v roce 2015 a z dynamicky se rozvíjejícího start-upu je v současnosti jedním z evropských lídrů na trhu moderních pokladních systémů. Úspěšné pokladní řešení vyvinuté na platformě Android poskytuje živnostníkům, malým a středně velkým firmám spolehlivý nástroj pro zefektivnění jejich podnikání. Skupina Dotykačka s.r.o., do které kromě Dotykačky patří také Smart Software s EET pokladnou Markeeta zaměstnává 130 lidí ve třech zemích a obsluhuje dohromady s mateřskou společností Solitea více než 24 000 platících uživatelů. Celosvětově si aplikaci Dotykačka stáhlo na svá zařízení přes 75 000 uživatelů. Společnost má nyní obchodní zastoupení v České republice, Polsku a Německu. Už v roce 2016 se firma zařadila mezi Českých 100 Nejlepších. Dotykačka poskytuje v zahraničí svoje služby také pod značkou Dotypos. Více informací viz www.dotykacka.cz.


Předchozí článekNový lídr na trhu EET pokladen
Další článekSchillerová chválí Vietnamce

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Zadejte své jméno zde