Domů PODNIKÁNÍ Na Česko-vietnamském obchodním fóru se probíraly nejen obchodní příležitosti podnikání ve Vietnamu.

Na Česko-vietnamském obchodním fóru se probíraly nejen obchodní příležitosti podnikání ve Vietnamu.

0
Úvodní slovo místopředsedkyně vlády Aleny Schillerové.

Dne 10.9.2021 proběhlo v Brněnské tržnici VINAMO Česko-vietnamské obchodní fórum, které pořádalo Ministerstvo financí, ve spolupráci s Česko-vietnamským vzdělávacím institutem, Svazem průmyslu a dopravy ČR a Svazem vietnamských podnikatelů v ČR.

Cílem ČVOF bylo zejména informovat české podniky o dnešním dynamicky se rozšiřujícím potenciálu ve vietnamském podnikatelském prostředí.

Akce se taktéž zúčastnila místopředsedkyně vlády a ministryně financí Alena Schillerová, která uvedla ve svém projevu, že Vietnam je českým druhým největším obchodním partnerem ze zemí Jihovýchodní Asie. Velvyslanec Vietnamu v ČR pan Thai Xuan Dung, dodal, že navzdory nepříznivým dopadům COVID-19 vzrostl oboustranný obchod v roce 2020 více než o 22 procent.

K tradičně silným položkám českého exportu do Vietnamu patří také české sklo, pivo, slad, chmel, ale nově se daří i českým environmentálním technologiím, výrobcům zdravotnických potřeb, vybavení pro nemocnice nebo poskytovatelům služeb v oblasti IT. “ uvedla ministryně financí Alena Schillerová.

“Navzdory tomu, že byl obchod mezi zeměmi silně ovlivněn pandemií Covid-19 je obchod Vietnamu a EU obecně, zejména mezi Vietnamem a Českou republikou, stále udržována vzestupná dynamika a dobrý růst. V roce 2020 dosáhl obchodní obrat mezi Vietnamem a Českou republikou 1,5 miliardy USD, a oproti roku 2019 se zvýšil o více než 22 procent.” doplňuje velvyslanec Thai Xuan Dung

Po výše zmíněné akci se česká a vietnamská delegace prošla areálem místa konání ČVOF tržnicí VINAMO. Navštívila místní služby, místní pagodu a taktéž obchodní řetězec TAMDA Foods, kde místopředsedkyně vlády nakoupila vietnamské speciality.

Celkový počet návštěvníků převýšil počet 120 hostů. Největší zájem měli české IT společnosti a vyrobci, kteří cílí na vietnamskou komunitu a její trh. Obchodního fóra se zúčastnili členové Svazu průmyslu a dopravy, Celní správy, České exportní banky, Svazu Vietnamců v ČR, zástupci firem Škoda Auto a.s., Royal Czech Beer.cz s.r.o., Vyzvedni.to, Intermarket Company s.r.o. a mnoho dalších.

Velice nás překvapilo, že se fóra zúčastnilo více českých firem, než bylo předpokládáno. Už jen to utvrzuje, že česko-vietnamské vztahy jsou stále silnější a věříme, že to je jen začátek. Vietnam skrýva mnoho potenciálu a je potřeba, aby české firmy investovaly a spolupracovaly na zahraničním trhu…. “ dodává na závěr Nguyen Manh Tung spoluzakladatel Česko-vietnamského vzdělávacího institutu a konzultační společnosti Czech Viet s.r.o.

Celé obchodní fórum bylo Ministerstvem financí zaznaménano. Můžete si video pustit na platformě YouTube. Klikněte pro přesměrování.

Společná fotka zúčastněných. Ženy na sobě mají tradiční vietnamský lidový oděv Áo dài. 

Přednášející

 1. Alena Schilleroá

  ministryně financí, úvodní slovo

 2. Thai Xuan Dung

  velvyslanec Vietnamu v ČR, úvodní slovo

 3. Lukáš Martin

  MA, ředitel sekce mezinárodních vztahů Svazu průmyslu a dopravy, úvodní slovo

 4. Pham Thanh Long

  předseda Svazu vietnamských podnikatelů v ČR, úvodní slovo

 5. Jan Holub

  relationship manager, Česká exportní banka

 6. Lubomír Doskočil

  Celní správa ČR – GŘC, celní řízení v podmínkách dohody o volném obchodu

 7. Nguyễn Thi Hong Thủy

  vietnamské velvyslanectví, EVFTA a její dopad na import a export na příkladu Česko-Vietnam

 8. Nguyễn Manh Tung

  spoluzakladatel ČVVI, představení a dosavadní úspěchy

 9. Lucie Pštrosová

  život a podnikání ve Vietnamu

 10. Đoàn Nguyễn Hoang Mỹ

  import zemědělských produktů, konkrétně rýže, do ČR

Předchozí článekPři sjednání hypotéky a rozhodování o délce fixace se rozhodujte nejen podle aktuální situace na trhu
Další článekForex pro začátečníky – jak začít?

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Zadejte své jméno zde