Domů FINANCE Čtyři tipy, jak šetřit vodou

Čtyři tipy, jak šetřit vodou

0
Čtyři tipy, jak šetřit vodou
Čtyři tipy, jak šetřit vodou

Jak jistě víte, voda neustále zdražuje, což je problém, který trápí celou řadu z nás. Vodu k životu potřebujeme, využíváme ji dnes a denně, zároveň ale nechce nikdo přijít kvůli nákladům za vodu do finanční tísně. Jelikož zanedlouho do naší schránky přistane vyúčtování za vodu, měli bychom na poslední chvilku s vodou šetřit. Ale jak?

I když si mnozí lidé myslí, že šetřit s vodou je těžké, není to tak. Je to jen o zvycích, investicích, o změně. Pokud jste tedy připraveni s vodou šetřit, pokud chcete docílit toho, že vám budou vracet za vodu, přinášíme vám několik tipů, jak na to.

1) Více se sprchujte

I když koupání je obrovská relaxace, sprcha je rychlejší a ekonomičtější. V současné době se lidé bohužel dnes a denně koupou, což opravdu není úsporné. Koupání ve vaně by se mělo značně omezit, jen tak se docílí snížení nákladů za vodu. Samozřejmě i při sprchování se může vodou plýtvat, pokud budeme pod sprchovou hlavicí stát hodiny, nikoli pár minut.

2) Pořiďte si myčku

Myčka – to je fantastický vynález. V současné době je myčka běžnou součástí našich domácností, ovšem v mnohých domácnostech myčka stále chybí. Jestli chybí zrovna ve vaší domácnosti, doporučujeme ji si pořídit. I když je to větší investice, vyplatí se – tím si buďte jisti.

3) Perte prádlo ve studené vodě

Občas neuškodí prádlo vyprat ve studené vodě. Každý člověk ví, že mnohem dražší než studená voda je teplá voda. Proto zejména s teplou vodou šetřete. V ideálním případě začněte prát prádlo ve studené vodě. Nemusíte vždycky, ale jednou za čas to rozhodně neuškodí.

4) Nenechávejte vodu téct

Například při čištění zubů se stává, že lidé nechávají vodu téct. Jenže i tímto způsobem se plýtvá vodou. Vodu při čištění zubů nechte téct jen v době, kdy ústa vyplachujete, při dvouminutovém čištění opravdu nemusí voda téct zbytečně.

Předchozí článekMark Twain a jeho osobní doporučení aneb jak být úspěšný
Další článekTopná sezona je v plném proudu. Co dělat, aby nás nezruinovala?

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Zadejte své jméno zde