Domů FINANCE Topná sezona je v plném proudu. Co dělat, aby nás nezruinovala?

Topná sezona je v plném proudu. Co dělat, aby nás nezruinovala?

0
Topná sezona je v plném proudu. Co dělat, aby nás nezruinovala?
Topná sezona je v plném proudu. Co dělat, aby nás nezruinovala?

Před více jak měsícem začala topná sezona, což znamená, že topíme pomalu dnes a denně. Topení však není nic levného. Mnozí dodavatelé zdražili energie, na což mnozí lidé reagovali tak, že přešli k původně výhodnějším dodavatelům, kteří však rázem obrátili a také se přidali k těm dražším dodavatelům. Holt žijeme v drahé době. Pokud nechcete, aby vás topná sezona zruinovala, pokud nechcete, abyste na začátku roku po příchodu vyúčtování nebyli překvapeni vysokým nedoplatkem, máme pro vás několik tipů, jak můžete v topné sezoně ušetřit. Kupodivu se nejedná o nic těžkého, jen je to o zvyku.

Pokud také chcete během topné sezony ušetřit pár korun, které se vám budou hodit například v létě na dovolené, nechte se inspirovat.

Nevětrejte dlouho

Větrání také patří k zimě, i když mnozí lidé si neradí pouští zimu do domu. Zejména ložnice musí být větrány, vždyť právě zde je po ránu nejvíce nedýchatelně. Mnozí lidé se však domnívají, že když se větrá, musí se větrat dlouho. Jenže pokud do toho máte puštěné topení, větráte takzvaně panu Bohu do oken. Raději větrejte krátce, stačí pár minut.

Pozor na těžké závěsy na topení

Masivní, těžké závěsy se staly součástí našich domácností. Jedná se o moderní bytové doplňky, které však brání teplu, aby proudilo do domu. Pokud jsou závěsy přehozeny přes topení, ihned je dejte stranou. Teplo totiž proudí do nich, neproudí do interiéru, jak by správně mělo. Vy tak tedy vytápíte jen závěsy, nevytápíte interiér.

Máte alobal za topením?

Stejně tak mnozí lidé nemají alobal za topením. Alobal zabraňuje tomu, aby teplo proudilo do zdí. Lidé si to neuvědomují, často topí opravdu přehnaně moc, jelikož se jim nedaří dům vytopit. Jenže důvodem je právě to, že teplo proudí do zdí, které vytápíte zcela zbytečně. Aby teplo proudilo do interiéru, doporučujeme dát za topení alobal, který teplo z topení odrazí a zdi tak nebudou vytápěny. Domácnost však bude plná tepla takřka hned.

Předchozí článekČtyři tipy, jak šetřit vodou
Další článekMarc Delacroix je novým provozním ředitelem Storyous

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Zadejte své jméno zde