Domů FINANCE Tři naše zlozvyky, které kradou peníze z bankovního účtu

Tři naše zlozvyky, které kradou peníze z bankovního účtu

0
Tři naše zlozvyky, které kradou peníze z bankovního účtu
Tři naše zlozvyky, které kradou peníze z bankovního účtu

Peníze ke svému životu potřebujeme, proto ostatně chodíme do práce, ovšem je nutné podotknout, že málokdo umí s pěnezi dobře hospodařit. Všichni se shodneme na tom, že lidé si chtějí v současné době dopřávat opravdu to nejlepší, často ani nechtějí či nemají zájem šetřit, pokud si danou ona. věc chtějí koupit. Jednoduše si půjčí. Oni by si však půjčovat nemuseli, pokud by své peníze doslova nevyhazovali z okna. Víte, jaké tři největší zlozvyky kradou naše peníze z bankovního účtu?

1) Větrání při vytápění

Zima se rovná topná sezona. Topíme opravdu každý den, často dnem i nocí a ten, kdo nemá termostat, na tom opravdu velmi prodělá. Termostat je unikátní přístroj, který reguluje teplotu v domě. V domě naší nepřítomnosti drží teplotu na hodnotě, která není vysoká, v době, kdy máme zavítat domů, je topení spuštěno na větší obrátky. Přesto termostat neušetří moc, pokud při topení větráme.

Větrání se samozřejmě doporučuje, ale jen mírně – stačí otevřít okno na ventilování, a to také jen na chvíli. Pokud však hodinu větráme (okno tedy máte otevřené dokořán), vyhazujeme doslova peníze z bankovního konta ven.

2) Podléháme slevám

Slevy jsou obrovské lákadlo pronejednoho z nás. Je to však jeden velký matketingový tah, který nás má donutit k tomu, abychom si věc, kterou chceme, koupili za částku, za kterou se obvykle prodává.

Slevy nás však nelákají jen v obchodech s oblečením, elektronikou nebo nábytkem, lákají nás také v obchodech s potravinami.

3) Upřednostňujeme koupel před sprchováním

Sprchování je nejen rychlejší způsob umytí se, ale také je to způsob daleko ekonomičtější. V současné době lidé sice přichází z práce unavení a potřebují nutně relax, ale to neznamená, že se musí koupat denně. Vana je sice vždycky dobrý nápad, ale opravdu chcete kvůli každodennímu koupání se ve vaně doplácet na vodě desetitísíce?

Předchozí článekVýhody nebankovních půjček aneb proč to s nimi zkusit
Další článekŠetříme elektřinou aneb opatření, která sníží náklady na energie

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Zadejte své jméno zde