Domů FINANCE Šetříme elektřinou aneb opatření, která sníží náklady na energie

Šetříme elektřinou aneb opatření, která sníží náklady na energie

0
Šetříme elektřinou aneb opatření, která sníží náklady na energie
Šetříme elektřinou aneb opatření, která sníží náklady na energie

Se začátkem topné sezony se dodavatelé nechali slyšet, že budou rapidně zdražovat elektřinu. Náklady na elektřinu tudíž ještě porostou. Mnozí z nás chtěli přejít k někomu jinému, ostatně to se nevyplatilo – všichni dodavatelé zvedli své ceny, tím pádem nás to dovedlo k přesvědčení, že musíme s elektřinou šetřit. Jenže jde to? Je to tak snadné, jak se povídá? Článek prozradí, jak šetřit elektřinou.

Ano, každé šetření je snadné, jen si musíte osvojit trochu fíglů a věcí, které vás nebudou zbytečně okrádat o peníze v peněžence. Nechte si tedy poradit a inspirovat, zkuste zavést jednotlivé rady i do vašeho života a vězte, že při každoročním vyúčtování budete potěšeni poměrně vysokou částkou, která vám bude vrácena.

Už jste vyměnili všechny své žárovky za LED žárovky?

Důležité je zmínit, že byste měli všechny své žárovky vyměnit za LED žárovky. Nejedná se sice o levnější alternativu, ale je to alternativa, která vám značně ušetří peníze v peněžence. Jak jsme ale zmínili, je to prvotní dražší investice, ale ne zas taková, která by člověka „přivedla na buben“.

S LED žárovkami také souvisí to, že byste měli i své spotřebiče vyměnit za úsporné. Ať už se jedná o ledničku, mikrovlnnou troubu nebo o televizi, vše by mělo mít označení miminálně „A“ či „A+“. Nejlepší alternativa je samozřejmě označení „A++“.

Zhasínejte po sobě

K dalším radám a tipům připadá také to, že byste měli po sobě pravidelně zhasínat. Mnozí lidé odchází z chodby nebo z jiné místnosti, aniž by zhasli. Tím však rapidně rostou náklady za elektřinu. Zkuste opravdu pravidelně zhasínat, ať jsou náklady překvapivě nízké.

Neusínejte u zapnuté televize

Dalším velkým problémem je to, že necháváme zapnutou televizi, když spíme – tedy spíše i přesto, že usínáme, ji nezhasneme, raději ji jen ztišíme, a to je další chyba, které se dopouštíme a která nám doslova „žere“ peníze z peněženky.

Předchozí článekTři naše zlozvyky, které kradou peníze z bankovního účtu
Další článekZa co v dnešní době nejvíce utrácíme?

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Zadejte své jméno zde