Domů PODNIKÁNÍ Mark Twain a jeho osobní doporučení aneb jak být úspěšný

Mark Twain a jeho osobní doporučení aneb jak být úspěšný

0
Mark Twain a jeho osobní doporučení aneb jak být úspěšný
Mark Twain a jeho osobní doporučení aneb jak být úspěšný

Nejen podnikatelé, ale také běžní smrtlníci se potřebují občas motivovat a přinutit se k práci, ke zvednutí se ode dna. V současné době si klademe opravdu obrovské cíle, což má za následek to, že občas spadneme na dno. Motivace se tedy v tu chvilku hodí. Přinášíme vám proto myšlenky nestárnoucího romanopisce Marka Twaina, který nejedním svým bonmotem přinutil člověka k zymšlení a k uvědomění si, že má vlastně tento muž pravdu.

Jednotlivé myšlenky nejsou jen motivačními citáty, ale jsou to hlavně osobní doporučení, díky kterým můžeze být úspěšný. Pokud si jednotlivé doporučení osvojíte a budete je ve svém životě aplikovat, nebudete tak často padat na dno, budete žít šťastně a úspěšně.

„Hněd je kyselinou, která více škodí nádobě, ve které je uskladněná, než tomu, na co ji použijeme“

Aneb – nikdy se nehněvejme a zbavme se ho. Ať je situace jakákoli, ať je nezvladatelná nebo se zdá být nepřekonatelnou, není tu místo na hněv. Ten jen ubírá energii, kterou potřebujeme na to, abychom se opět vzchopili a začali dělat něco, co dělat musíme, máme a chceme.

„Provádíte-li věci jinak než ostatní, připravte se na to, že můžete být považován za blázna“

Další skvělá myšlenka úžasného romanopisce jen potvrzuje fakt, že pokud děláte něco jinak, než ostatní, nebude vám ze začátku fanděno. Úpsěšní lidé jsou úspěšní proto, že se nebáli a něco nového vyzkoušeli. To je ostatně dostalo na úplný vrchol, na němž nyní sídlí. Nenechali se zastrašit tím, že je leckdo považoval za blázna. Tak to zkrátka chodí. Všichni vás budou za blázna považovat do té doby, dokud se nestanete úspěšným. Poté vás budou obdivovat a vzhlížet k vám.

„Odpoutejte svou mysl od svých problémů“

Či jinak řešeno: „Zaměřte se jen na to, čeho chcete dosáhnout.“ Myšlení a zaměřování se na jiné věci nemají v honbě za svým cílem místo. Abyste svého cíle dosáhli, musíte být nejen cílevědomí, ale také dostatečně vytrvalí a houževnatí, nerozptylující se.

Předchozí článekKdy zvolit bankovní a kdy nebankovní půjčky?
Další článekČtyři tipy, jak šetřit vodou

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Zadejte své jméno zde